L-39 Albatros

L-39 „Albatros” – lot prawdziwym myśliwcem nie musi być drogi!

Aero L-39 Albatros – popularny samolot szkoleniowy, najlepszy do ataków naziemnych

L-39 Albatros – samolot szkolno-treningowy przyszłych pilotów samolotów odrzutowych, takich jak MiG-29 Fulcrum. Albatros jest też nadal stosowany przez lotnictwa w wielu krajach jako samolot szturmowy lub rozpoznawczy. Od czasu ropoczęcia produkcji seryjnej w 1971 roku szacuje się że łączna produkcja to ponad 2’800 samolotów w różnych wersjach. L-39 Albatros to nowoczesny samolot szkolno-treningowy pochodzący z tego samego okresu, co F-14 Tomcat czy MiG-23 Flogger. Został wprowadzony na krótko przed amerykańskim F-15 Eagle czy rosyjskim MiG-29 Fulcrum.

Najpopularniejsza czeska konstrukcja – samolot szkoleniowy

L-39 pochodzi z czeskiej linii produkcyjnej. Aero L-39 Albatros był produkowany w dużych ilościach przez fabrykę firmy Aero Vodochody i największych na świecie producent samolotów szkoleniowo-wojskowych. Oprócz L-39, Aero Vodochody masowo produkowało również poprzednika L-39, L-29 Delfin i jego następcę, samolot do ataków naziemnych L-159 ALCA. Ponadto, Aero Vodochody buduje różne modele myśliwców na podstawie licencji.

Jesteśmy dumni, że nasi klienci mogą przeżyć lot L-39 z najbardziej doświadczonymi pilotami tych samolotów. Ich wiedza na temat samolotu oraz wieloletnie doświadcznenie powodują, że są to najwięksi eksperci tych samolotów na świecie i mimo wylatanych tysięcy godzin, każdy lot traktują wyjątkowo.

L-39

L-39 to nasz najtańszy w ofercie samolot odrzutowy, a ponadto dostępny w wielu miejscach. Jest to samolot szkoleniowy, który jest także wykorzystywany przez siły lotnicze. L-39 charakteryzuje się dobrą zwrotnością i znakomitą widocznością z obu stron siedzenia w kokpicie. Bardzo dobre wyniki samolotu z prędkością poddźwiękową sprawiają, że L-39 jest idealnym samolotem na Twoje pierwsze spotkanie z prawdziwym samolotem myśliwskim.

W celu rezerwacji lotu proszę użyj naszego formularza do rezerwacji.