Lot myśliwcem L-39 Niemcy

AERO L-39 ALBATROS W NIEMCZECH – POLEĆ PRAWDZIWYM MYŚLIWCEM

Dzień mojego lotu odrzutowcem – co mnie czeka?

Przylatujesz do Neuhausen ob Eck (nieopodal Tuttlingen) w uzgodniomym dniu i godzinie. Po dotarciu na miejsce lotu L-39 zaczniesz od krótkiej przechadzki po bazie z Twoim instruktorem, zobaczysz też samolot, którym niebawem polecisz. W szatni dostaniesz strój pilota, dopasowany do potrzeb pilotów L-39. Prosimy, abyś miał wygodne obuwie, najlepiej skórzane/turystyczne. Szkolenie wkrótce się rozpocznie, więc aby dodać Ci sił proponujemy małą przekąskę.

Szkolenie zawiera następujące aspekty:

 • Zapoznanie się z instruktorami i pilotami myśliwca Aero L-39 Albatros
 • Omówienie indywidualnego wyposażenia (strój pilota/ kask/ maska/ kamizekla ratunkowa)
 • Podstawy medycyny lotniczej/ fizjologia ludzkiego ciała podczas lotu
 • Rodzaje myśliwców (L-39, T-103) i ich historia
 • Omówienie misji (planowanie/ pogoda/ bezpieczeństwo lotu/ manewry)
 • Wprowadzenie i opis wybranych manewrów i ich znaczenie w walce powietrznej
 • Objaśnienie aspektów związanych z terenem odbywania lotu (niskie przeloty/ zasady/ struktura przestrzeni powietrznej/ zasady operacji lotniczych)
 • Podstawowe zasady przemieszczania się po płycie lotniska
 • Zasady bezpieczeństwa przy samolocie L-39 Albatros
 • Objaśnienie sprzętu ratowniczego/ Zachowanie w szczególnych sytuacjach podczas lotu odrzutowcem
 • Instruktaż i szkolenie obsługi fotela wyrzucanego

PROGRAM LOTU INSTRUKTAŻOWEGO AERO L-39 ALBATROS

Nie polecamy lotu odrzutowcem przy pustym żołądku (szczególnie bardzo zwrotnym myśliwcem, jakim niewątpliwie jest L-39). Zapraszamy zatem na lekki lunch, po którym dostaniesz swój osobisty sprzęt ratunkowy, kask i maskę tlenową. Na zewnątrz hangaru „Twój” myśliwiec L-39 będzie już na Ciebie czekał, będziesz mógł sprawdzić w rzeczywistości wszystko czego się właśnie nauczyłeś. Jeszcze tylko ostatnia kontrola samolotu i będziesz mógł zasiąść w kokpicie.

Pasy…

Zezwolenie na start…

Silniki zaczynają pracę a samolot kołuje do pozycji startowej…

I w końcu: hamulec, temperatura sprawdzona, ciśnienie oleju też, zwolnienie hamulca – i jesteś w powietrzu! Olbrzymie przyspieszenie, zakręt 90° i z maksymalną prędkością wlatujesz do szkoleniowej przestrzeni powietrznej.

Tam, to Ty ustalasz program lotu: proste figury jak obroty czy ostre skręty, czy bardziej zaawansowane manewry akrobatyczne jak pętle, beczki czy stall turns (tzw. „opadanie liściem”) – ogranicza Cię tylko Twoje samopoczucie! Po wszystkim samolot wyląduje, ale chwilę wcześniej jeszcze jedna dawka ekstremalnych emocji – ekscytujące niskie przejście tuż nad płytą lotniska.

Na koniec będzie czas na omówienie z Twoim pilotem przebytego lotu L-39 wraz z manewrami. Wtedy również otrzymasz certyfikat uczestnictwa w jednodniowym szkoleniu dla pilotów i lotu odrzutowcem Aero L-39 Albatros.

Witamy w kręgu tych, którzy już posmakowali tej niezwykłej przygody!

 

CENY I REZERWACJA

 •  12.900 PLN lot 20 minutowy
ZAREZERWUJ JUŻ TERAZ!