Zero G USA

LOT PARABOLICZNY – STAN CAŁKOWITEJ NIEWAŻKOŚCI

Wszystkich nas fascynuje obraz astronauty unoszącego się w stanie całkowitej nieważkości. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jakie to uczucie? Otóż teraz jest to możliwe nie tylko w kosmosie na międzynarodowych stacjach kosmicznych, ale także znacznie niżej – podczas tzw. lotu parabolicznego na specjalnie przygotowanym Boeingu 727 tzw. G FORCE ONE w USA.

JAK TO MOŻLIWE?

Lot paraboliczny polega na tym, że samolot wznosi się, a następnie zmienia kierunek lotu, tor ten zbliżony jest do paraboli. Przy dokładnym sterowaniu lotem samolotu można uzyskać stan nieważkości. Te specyficzne elementy manewrów lotu parabolicznego nasi Klienci znają także z lotów myśliwcem. Wówczas jednak, możliwe są tylko małe parabole lotów, a ciało pilota przytrzymują pasy bezpieczeństwa.

W znacznie większym Boeingu 727 w USA oraz na pokładzie samolotu Ił-76 w Rosji działa to w następujący sposób: samolot wznosi się, następnie pilot odpowiednio steruje samolotem, trajektoria jego lotu przypomina parabolę, a ostatecznie kończy się dość stromym zejściem. Podczas tej fazy pilot może osiągnąć stan nieważkości poprzez monitorowanie wskaźnika G. Z powodu, iż czas takiego lotu jest ograniczony odległością samolotu od Ziemi, taka jedna faza nieważkości trwa krócej niż minutę.

W ten właśnie sposób odbywają się loty ZERO G. Oprócz stanu zupełnej nieważkości, wykonywanych jest kilka lotów parabolicznych, podczas których siła przyciągania jest porównywalna z tą panującą na księżycu czyli ok. 1/6 G.

CENY I REZERWACJA

  • PLN 26.500 dla 1 osoby (istnieje również możliwość odpłatnej rezerwacji miejsca dla osoby towarzyszącej w centrum gdzie odbędzie się trening i przygotowanie do lotu)
Zarezerwuj już teraz!Zarezerwuj już teraz!