Lot Hawker Hunter Szwajcaria

POLEĆ MYŚLIWCEM HAWKER HUNTER POMIĘDZY SZCZYTAMI SZWAJCARSKICH ALP

Istnieją pewne topografie terenu, które wyznaczają szczególnie wysoką poprzeczkę zarówno dla samolotu jak i samego pilota. Piloci Sił Powietrznych Szwajcarii są doskonale wyszkoleni w trudnych alpejskich warunkach. Ostre szczyty gór, wąskie doliny i relatywnie mała przestrzeń powietrzna kraju to dla nich chleb powszedni. Trudna topografia rekompensowana jest zapierającymi dech w piersiach widokami.

Zapraszamy Cię na lot myśliwcem Hawker Hunterem w jednej z najpiękniejszych scenerii świata.

Hawker Hunter ten jest niezwykle popularny w Szwajcarii, ze względu na fakt, iż siły powietrzne tego kraju latały nim aż do 1994. Hunter to niezwykle zwrotny myśliwiec, wyzwania takie jak: niskie przeloty nad szczytami górskimi, czy niemal na dotknięcie ziemi to drobnostka dla tego samolotu. Nie bez powodu to właśnie Hawker używany był przez wiele lat przez zespół akrobacyjny Sił Powietrznych Szwajcarii. Pewnym minusem tego samolotu jest jednak wysoki koszt utrzymania, co znajduje odzwierciedlenie w wysokiej cenie lotu.

Informujemy również o ograniczonej dostępności lotów Hawker Hunterem – dlatego prosimy o wcześniejszy kontakt.

We cannot display this gallery

 

DZIEŃ TWOJEGO LOTU MYŚLIWCEM W SZWAJCARSKICH ALPACH

Aby uczynić Twoje przeżycie jeszcze bardziej niesamowitym, masz niecodzienną możliwość odbycia lotu z prawdziwym astronautą – do dziś to jedyny Szwajcarski astronauta, który poleciał w kosmos (4 misje). To szanowany pilot Szwajcarskich Sił Powietrznych, linii lotniczych oraz pilot testowy NASA. Co więcej, nasi pozostali piloci wojskowi latali na Hunterach przez dekady. Warto pamiętać, iż Hawker Hunter używany był przez Szwajcarskie Siły Powietrzne jako bombowo – szturmowy samolot myśliwski przez 37 lat.

Program lotu zawiera zarówno manewry treningowe jak i bojowe, między innymi: pętle, kubańskie ósemki, zwroty bojowe czy korkociągi. I najważniejsze – możesz siedzieć obok Claude’a Nicollier’a lub innego wojskowego pilota i obserwować ich każdy ruch.

Dane techniczne

Hunter to uniwersalny bombowo – szturmowy samolot myśliwski z czasów Zimnej Wojny.

  • Pułap: 15.250 m
  • Zasięg: 350-570 km
  • Maksymalna masa startowa: 10.885 kg
  • Rozpiętość: 10,26 m
  • Długość: 13,98 m

 

CENY I REZERWACJA

Ceny podane są w zależności od czasu trwania lotu

  • PLN 45.900 lot 25 minutowy

ZAREZERWUJ JUŻ TERAZ!