FAQ

Jak mogę zarezerwować lot?

Proszę wybrać jedną z naszych ofert w celu uzuskania szczegółowych i informacji na temat samolotu i lokalizacji. Znajdziesz tam równiż możliwość zarezerwowania lotu lub formularz do dalszych pytań.

Poleć sam lub podaruj lot w prezencie!

Wszystkie nasze oferty lotów są dostępne także jako znakomity prezent – to Ty wybierasz kto będzie leciał samolotem. Lot myśliwcem to wspaniały pomysł na prezent dla ukochanej i bliskiej osoby, dla ważnego  partnera biznesowego, dla przyjaciela/przyjaciółki z okacji ślubu czy wieczoru kawalerskiego/panieńskiego. To Twój wybór kto poleci samolotem, a oryginalność pomysłu jest gwarantowana.

O czym należy pamiętać przed i podczasu lotu.

Generalnie każdy jest w stanie latać z nami tak długo jak pozwala mu na to zdrowie. Pamiętaj, że każdy lot odbywa się z doświadczonym instruktorem, który zapewnia bezpieczeństwo lotu. Jednakże dla własnego bezpieczeństwa należy pamiętać, że w zależności od wybranej lokalizacji organizacja lotu z naszej strony może potrwać nawet do 45 dni, wynika to z faktu iż my także potrzebujemy w Waszym imieniu uzyskać uprawnienia wjazdu na teren wojskowy. Z drugiej strony, niektóre lotniska umożliwiają wejścia w bardzo krótkim czasie. Wybierz jedną z naszych ofert i dowiedz się o szczegółach interesującego Cię lotu myśliwcem.

Czy Państwa firma jest uprawniona do organizowania lotów?

Nasze oferty są absolutnie zgodne z prawem. Loty są wykonywane za zgodą i wiedzą wojska i rządu, oraz są w pełni zgodne z prawem. Nasze umowy z odpowiednimi jednostkami w miejscu wykonywania lotów pozwalają nam je sprzedawać i obsługiwać. Loty, o których mowa są prawdziwymi lotami na samolotach myśliwskich, NIE są to symulatory!

Czy można kupić bon upominkowy na lot myśliwcem?

Oczywiście! Bon upominkowy na lot samolotem wojskowym to wyjątkowy prezent! Skontaktuj się z nami, aby zamówić bon na wybrany lot.

Jakie wymagania muszę spełnić, aby polecieć myśliwcem?

Nie wymagamy umiejętności lotniczych. Nawet jako laik możesz w powietrzu przejąć kontrolę nad samolotem. W tym celu zostaniesz przeszkolony na ziemi. Im większym doświadczeniem dysponuje nasz Gość, tym więcej swobody będzie miał w powietrzu. Interkom pozwala na stały kontakt z pilotem, który dzięki temu może reagować na Twoje prośby i stan zdrowia w czasie lotu.

Czy można również zorganizować loty śmigłowcami i innymi rodzajami samolotów?

Naszą misją jest reprezentowanie operatorów samolotów wojskowych. Nie jesteśmy biurem podróży z ofertą wycieczek przygodowych. Jednakże, jeśli masz specjalne życzenie, a my możemy być pomocni, prosimy o kontakt.

Czy można podróżować w grupie?

Oczywiście! Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy ofertę lotów dla jednego bądź wszystkich członków grupy. Członkowie grupy, którzy nie latają mogą naturalnie obserwować widowisko. Jeśli podróżujesz w grupie pamiętaj, aby rozważyć naszą ofertę imprez grupowych i motywacyjnych.

Co z bezpieczeństwem lotu?

Samoloty wojskowe spełniają inne wymogi bezpieczeństwa niż współczesne samoloty pasażerskie. Pewne ryzyko związane jest z naturą takich lotów. My jednak podejmujemy wszystkie możliwe działania w celu zmniejszenia tego ryzyka. Nasze loty obsługiwane są przez najlepszych pilotów i najlepsze maszyny. Wielu z naszych pilotów to wysocy rangą wojskowi, niektórzy testują maszyny lub pracują jako piloci fabryczni w Gromov Flight Research Institute na legendarnym Żukowski Airbase, w fabryce samolotów Sokół w Nizhny Novgorod lub w Aero Vodochody w Czechach. Nasi piloci L-39 to jedni z najlepszych – wieloletni instruktorzy L-39 z dużym doświadczeniem zawodowym, a swoje zdolności wykazali wiele razy. Piloci MIGów mają wiele tysięcy godzin lotu i trenowali na samolotach takich jak L-39, MiG-15, MiG-23, MiG-25, MiG-29, SU-27 lub nawet TU-134! MIGi to samoloty państwowe co oznacza że są często używane i regularnie konserwowane. Polecane przez naszą firmę L-39 są szczegółowo sprawdzone i odpowiednio ubezpieczone. Nasza firma przeprowadza loty samolotami wojskowymi od 2004 r., nigdy nie uczestnicząc w żadnym wypadku.

Czy jest możliwe, aby kilka osób poleciało myśliwcem w tym samym czasie?

W zależności od bazy lotniczej i typu samolotu, możliwe jest, aby w powietrzu znajdowało się kilka samolotów w tym samym czasie. Tego typu loty oferujemy we Włoszech, Nowym Jorku i Rosji. Naszą wyjątkową ofertą jest lot grupowy dla maksymalnie czterech osób z dobrze znanym zespołem akrobacyjnym „Vyazma Rus”, gdzie nasi goście mogą doświadczyć akrobacji z kokpitu.

Kiedy należy zarezerwować lot?

Aby uzyskać dostęp do rosyjskich baz wojskowych, musimy otrzymać Twoje zgłoszenie na co najmniej 50 dni przed terminem lotu. Wówczas wojsko wydaje zaświadczenie i zgodę na wstęp do bazy.  Niestety, nie ma możliwości aby zarezerwować lot w Rosji w krótszym terminie. W przypadku wszystkich innych lotów, radzimy aby zrobić rezerwację 30 dni wcześniej. Im wcześniej zarezerwowany zostanie lot, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy wolny termin w wybranym przez Klienta czasie.

W które dni odbywają się loty?

Większość naszych lotów – w tym Migi w Rosji – może się odbyć w każdy dzień od poniedziałku do piątku. Wyjątki stanowią święta i inne specjale wydarzenia. Loty L-39 są często możliwe w weekendy. Wystarczy, że Klient zaproponuje nam swój dogodny termin, a my postaramy się zorganizować lot na ten dzień.

W jaki sposób początkujący może kontrolować samolot w powietrzu? Piloci muszą trenować przez lata!

Szkolenie pilotów obejmuje znacznie więcej niż tylko kontrola nad samolotem: Air Combat, zachowanie w sytuacjach awaryjnych, startu i lądowania itp. Takie umiejętności nie są niezbędne do odbycia krótkiego lotu jako gość. Nie musisz iść „na wojnę” podczas lotu. Nasi piloci mają ogromne doświadczenie. Regularnie odbywają samodzielne loty, muszą więc wykonywać wszystkie krytyczne zadania, takie jak start, lądowanie itp. W przypadku zagrożenia, pilot natychmiast przejmie kontrolę nad samolotem i bezpiecznie wyląduje.

Gdzie mogę polecieć MiG-25 Foxbat, MiG-31 Foxhound, SU-27/30 Flanker czy MiG-23 Flogger?

Niestety, nie jest obecnie możliwe nigdzie na świecie odbycie takiego lotu jako osoba cywilna.  W Niżnym Nowogrodzie, jedynym lotnisku gdzie możliwe są loty naddźwiękowe dla cywilów, dostępny jest tylko MIG-29. Wszelkie oferty dla lotów MiG-23/25/31 lub Su-27 są albo nieaktualne albo wątpliwe.